прически удира со слики > Долна прически: пеперутка со кристали > Долна подстрижка: бикини-дизајн 
 
прически удира со слики > Долна прически: пеперутка со кристали > Долна подстрижка: бикини-дизајн
Долна подстрижка: бикини-дизајн

Лице на сите времиња се карактеризираат за декорација на нивното тело. Во последниве години постојан тренд за вештачко намалување на износот на косата.

Nudity станува помалку интимна работа. Кога женската облека, изложена на рацете и нозете, жените почнаа да се отстранат влакната под рацете и нозете. И сега, кога женските тела пополнете екран, страници, сајтови и плажите, на тренд кон отстранување на влакната во интимни места, се чини дека е сосема природно. Денес повеќе мажи и жени, целосно или делумно се отстранат влакната на интимните делови на телото. Имаше дури и специјални продавници кои обезбедуваат услуги бикини-дизајн (интимни прически и отстранување на косата).


декорација на тело е составен дел на културниот идентитет и изразување. Причина да се тврди дека сите нови - тоа е стара и заборавена. Интимни фризури беа популарни во далечното минато. Во бањите на Стариот Рим овој беше направено специјално обучени робови, кои отстраните несаканите влакна од телата на богатите и славните специјални пинцети, обоени со природни бои останатиот дел, а потоа се нанесуваат на "клиентите" парфем. Кои припаѓаат на високото слоеви на општеството Египетска депилација се користат за посебни смеса од зеленчук, неговата коса обоена во интимни места, и тело украс украсен со Henna.

во Индија и во некои азиски и муслиманските земји, јавните коса беше отстранет само за хигиенски причини. Во Европа, на интимната фризура стекна популарноста само во минатиот век. По сексуалната револуција во 60-тите години со доаѓањето на Бански костуми Perfect "бикини", и развојот на нудизам интимни подстрижка за многумина стана вообичаена работа.

Во Русија подстрижка интимни места дојде во доцните деведесетти. Во Петар имаше првото училиште, наставата стилисти бикини дизајн. Тој е пионер - компанијата nautilus-Маркетинг и патентира терминот "бикини-design».

Изгледа до гола девојка во туш слив. Во едно интимно место на косата во форма на лист од цреша убавина. Други - срце прободе со стрела, vystrizheno. Кој сака тоа.
Постојат многу начини да биде сексуално. Еден од нив оперира понудената. Нема ништо повеќе од една еротска вешто извршува интимни подстрижка. Сакате да додадете на оган стана рутина брачен живот, или да се направи изненадување омилен?

Бикини Дизајн - зафатен забавите. Ласерско отстранување на косата во форма на пеперутки, рози, праска или змии ќе obzhigayusche возбудливо ... И ако направи боја на косата на интимната зона за декорација на нејзината коса светка, привремени тетоважи?

Нормално

коса отстранување во бикини зона прилично честа. Господари на бикини-дизајн нуди опсег на услуги, која вклучува кадрави фризура со елементи на waxing, коса боја, и косата окружување декоративни елементи.

Напредно

жените не застане на "бикини линија". Тие одат уште подалеку. И промена на имиџот во нивните најинтимни места.

Долна подстрижка направи во два случаи: кога сакаат да ми донесе радост, и кога сакаат да пријатно изненадување човек. Уште повеќе, тоа е само мода. Патем, ако веруваат дека еден маж или дечко не е завиткан вас. хистерична за ова, може да го направи тоа толку интимни роденденски подарок, или бранител на татковината.


најрадикален начин - сосема се отстранат влакната на ова место. Дури и тие може да се сече, боја, красат разни придружни: искри, камења или обоени пердуви.

интимни подстрижка не постои ништо натприродно. Овие Клиперс се дизајнирани главно за мажите, тие помагаат да се направи впечаток на партнерот, интрига, душманке. Но, тоа е сигурно дали ваквите косата сама ќе го направат вашиот сексуален живот повеќе колоритен и разновидна. Тие може да се надополнуваат, но не ограничувајќи се на една коса е - ако сакате сексуална разновидност, пробајте нови пози, секс игри.

Се разбира, постојат мажи кои се интимни подстрижка може да заплаши - затоа што некои луѓе веруваат дека сите жени треба да бидат природни. Покрај тоа, мажите можат да порасне самодовербата - тој ќе се распрашав како подстрижка беше направено, дека жена во исто време и се чувствува. поважно, она што сексот е "бербер"? Значи, ако вашиот маж е туѓо на секое сексуално аванси, не се шегувам со гуски. Пресметај овој човек едноставно, бидејќи тој, по правило, протести против новиот елемент и воопшто на сите видови на сексуално експериментирање.

жени се обидува да го издржи силни во целосната убавина на подот, особено во лето. И ако си жена, без комплекси и заедно одиме на плажа нудист, на бања, или едноставно да го даде вашиот дечко, пикантен изненадување директно на креветот најуспешната верзија - да направите интимен подстрижка.
Многу ќе биде изненадена - дека ваков комплекс, избричи гениталиите, и повеќе! Ха, ти каже! Но, што да се прави таму! И многу погрешно, бидејќи не е залудно, многу козметички салони даде оваа постапка не помалку внимание од вообичаеното прически.

Мажите интимни подстрижка помалку различни: претставниците на посилниот пол се повеќе конзервативни. Се смета за класичен подстрижка "Playboy" во облик на зајак главата и ушите. Се популарни личности, во форма на логото на Мерцедес, бик, со црвени очи, орел, Ајфеловата кула или Советскиот знак за квалитет.


Сепак, главните клиенти мајстори бикини-дизајн - жени. Мислењата што се силни половина од човештвото во текот на бикини-дизајн разделени. Некои веруваат дека декорација на сортата на сексуален однос, додека други сакаат жените целосно да обирачка јавниот простор без интимни чипови. Cosmetologists се повика клиенти ништо да се консултира со еден човек и да го направи изненадување. Како, само тие велат дека интимните подстрижка - луда идеја. И она што тие го гледаат како од кревет не се дозволени. Во секој случај, да се научи, како зајак во Бикини вашиот партнер или не, треба да се обиде подстригване.